Izba Gospodarcza Eksporterów i Importerów

Seminarium "Rynki Azji Środkowej"

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pt. Rynki Azji Środkowej (Kazachstan, Uzbekistan, Azerbejdżan)- szanse rozwoju dla polskich eksporterów.

Spotkanie odbędzie się 9 marca 2017 o godz. 10.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, ul. Dąbrowskiego 23.

Kazachstan oraz pozostałe kraje to atrakcyjni partnerzy biznesowi z bardzo dużym potencjałem rozwoju, którego nie odzwierciedla obecny poziom wymiany handlowej. Szybko rozwijające się kraje wschodnie są obiecującym kierunkiem dla firm produkcyjnych, które mogą znaleźć tam rynek zbytu ale również operatorów logistycznych, firm doradczych i usługowych.  W polskim eksporcie do tych krajów tradycyjnie ważną rolę odgrywają wyroby przemysłu elektromaszynowego, chemicznego, artykuły rolno-spożywcze oraz wyroby metalurgiczne. Do perspektywicznych obszarów współpracy handlowej można zaliczyć m.in. budownictwo, przemysł farmaceutyczny, maszyny i urządzenia dla górnictwa, usługi logistyczno-transportowe, sektor IT/ICT.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych m.in.  poznaniem możliwości jakie stwarza dla polskich firm nowy jedwabny szlak, porównaniem rynków  kazachskiego, uzbeckiego i azerskiego, otrzymaniem informacji na temat poszukiwania partnerów biznesowych na tych rynkach.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 3 marca 2017 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Decyduje kolejność zgłoszeń, udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Załączniki:

1. Formularz zgłoszeniowy

2. Program spotkania

 


Edward Długaj

Prezes Izby Gospodarczej Eksporterów i Importerów

W dobie Internetu i globalnych mediów zdobycie wiedzy na temat kraju, w którym chcemy prowadzić interesy, nie stwarza większych trudności. Problem tkwi w czymś innym. Informacja staje się skutecznym narzędziem dopiero wtedy, kiedy zostanie dobrze zinterpretowana w kontekście faktów, wydarzeń i sytuacji, mających wpływ na biznesowe decyzje.

więcej