Izba Gospodarcza Eksporterów i Importerów

Spotkania i Konsultacje dla przedsiębiorców w Katowicach

W imieniu Referatu Małych i Średnich Przedsiębiorstw Urzędu Miasta Katowice zapraszamy do rejestracji i udziału w poniższych wydarzeniach:

 

Bezpłatne konsultacje z doradcami podatkowymi Krajowej Izby Doradców Podatkowych
W ramach Akcji Start Biznes, organizowanej przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych, osoba  rozpoczynająca działalność gospodarczą (lub prowadząca działalność gospodarczą) może skorzystać z bezpłatnej porady podatkowej. Celem akcji jest wspieranie przedsiębiorców przez śląskich doradców podatkowych.   Usługa doradztwa podatkowego, świadczona w ramach programu „START   BIZNES" będzie obejmować poradę podatkowo- prawną, dotyczącą m.in. optymalizacji przy wyborze formy opodatkowania, użytkowania samochodu służbowego, zagadnień związanych z obowiązkiem instalacji kas fiskalnych, zagadnień związanych z ZUS i innymi tematami związanymi z prawem podatkowym. Doradcy opowiedzą o najważniejszych zmianach w podatkach oraz odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej.
Data: 25 maja
oraz 29 czerwca godz.: 9:00 – 12:00
Miejsce: Budynek Urzędu Miasta Katowice

ul. Francuska 70, sala konferencyjna na 1 piętrze

Rejestracja mailowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 32 705 47 43

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Seminarium pn.:Formy wspierania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z woj. Śląskiego”

Pragniemy zaprosić na szkolenie, które odbędzie się w dniu 14.06.2017 r. (środa) w  godz.: od 10:00 do 12:00, w Urzędzie Miasta Katowice,  przy ul. Francuskiej 70 (biurowiec 12p.), w sali konferencyjnej na I piętrze.
  

Urząd Miasta w Katowicach, Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy oraz Fundusz Górnośląski organizują bezpłatne szkolenie na temat form wspierania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z woj. śląskiego

Zagadnienia w ramach tego tematu:

·              Wadium do przetargu w formie poręczenia – wsparcie dla przedsiębiorców startujących w przetargach  

·              Wsparcie MŚP w rozwoju innowacyjności i zdobywaniu zagranicznych rynków

.              Dofinansowanie usług szkoleniowych i doradczych dla MŚP  

Spotkanie to, poza dawką przydatnej wiedzy, jest również doskonałą okazją  do nawiązania relacji biznesowych, a także do weryfikacji i oceny prowadzonych dotychczas działań w biznesie. 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny - w związku z tym liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!

Rejestracja mailowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     

 

Konferencja pt. „Cyberbezpieczeństwo”

Szanowni Państwo Urząd Miasta Katowice oraz 3S Data Center S.A. mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji pt. „Cyberbezpieczeństwo”.

Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice.

Konferencja odbędzie się w Katowicach, 30 maja 2017 r., w Willi Goldsteinów, Plac Wolności 12a, w godzinach 10:00 – 13:30.

Celem konferencji jest dostarczenie kadrom menadżerskim przedsiębiorstw działającym głównie na terenie Katowic oraz województwa śląskiego wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa, ochrony danych oraz aspektów prawnych związanych z tą tematyką, jak również ułatwienie nawiązania kontaktów (networking).

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 24 maja br. drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 


Edward Długaj

Prezes Izby Gospodarczej Eksporterów i Importerów

W dobie Internetu i globalnych mediów zdobycie wiedzy na temat kraju, w którym chcemy prowadzić interesy, nie stwarza większych trudności. Problem tkwi w czymś innym. Informacja staje się skutecznym narzędziem dopiero wtedy, kiedy zostanie dobrze zinterpretowana w kontekście faktów, wydarzeń i sytuacji, mających wpływ na biznesowe decyzje.

więcej