IGEI wspomaga wejście na nowe, afrykańskie rynki!

Już dawno Afryka nie była tak bardzo atrakcyjnym miejscem do działania, jak dzisiaj! Dzięki IGEI mają Państwo szansę już dziś rozpocząć proces przygotowania się do wejścia na nowe, afrykańskie rynki! Południowoafrykańska grupa finansowa Rand Merchant Bank (RMB) właśnie opublikowała dziewiąte wydanie raportu „Gdzie inwestować w Afryce”. W tegorocznej edycji wymieniono najatrakcyjniejsze kraje afrykańskie do inwestowania w 2020 r.

Podczas gdy ratingi najbardziej atrakcyjnych gospodarek pozostają  takie same w porównaniu z poprzednimi edycjami, widać znaczące zmiany w pozostałych pozycjach. Podobnie jak w poprzednich trzech edycjach Egipt pozostaje najatrakcyjniejszym krajem afrykańskim pod względem inwestycji ze względu na duży rynek demograficzny, poprawę otoczenia biznesowego i politykę uprzemysłowienia wprowadzoną przez rząd.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje teraz Maroko. Kraj, którego średni wzrost ma osiągnąć w najbliższych latach 4%, kradnie miejsce w Południowej Afryce, którego gospodarka jest podatna na „ cykliczne spowolnienie ”, „ powolny wzrost ” i „otoczenie biznesu który się pogorszył”  .

Kenia, Ruanda i Ghana odpowiednio zajmują 4 , 5 , i 6 miejsca podczas Wybrzeże Kości Słoniowej wspiął trzy miejsca zajmują pozycję 7 najbardziej atrakcyjnym krajem afrykańskim pod względem inwestycji. Wydajność dzięki coraz bardziej zróżnicowanej gospodarce, charakteryzującej się wysokim wzrostem i dużymi projektami infrastrukturalnymi.

Ostatnie trzy miejsca na podium zajmowały Nigerii (8) Etiopia (9) i Tunezja (10 ).

Ranking dziesięciu najbardziej atrakcyjnych krajów afrykańskich pod kątem inwestycji w 2020 r. Według RMB:

Ranga Kraj
1 Egipt
2 Maroko
3 Republika Południowej Afryki
4 Kenia
5 Rwanda
6 Ghana
7 Wybrzeże Kości Słoniowej
8 Nigeria
9 Etiopia
10 Tunezja