Modopolis – II Forum Mody Polskiej

Czym jest Polish Fashion Cluster? Jak do niego dołączyć i jakie korzyści może to przynieść? Na te i inne pytania odpowie Marcin Jabłoński – manager PFC! Harmonogram spotkań podczas Modopolis – II Forum Mody Polskiej znajdziecie tutaj

Modopolis o sobie:

Forum Mody Polskiej to miejsce wymiany myśli i doświadczeń dla niezależnych projektantów, właścicieli marek, producentów, przedsiębiorców oraz studentów, którym bliskie są wartości zrównoważonego biznesu i etycznej mody. Jesteśmy po to, by edukować i wspierać ich na początku biznesowej drogi. Naszym celem jest też integracja i promocja polskiej branży mody. Łączymy siły, mówimy „nie” rywalizacji. Modopolis to spotkania, panele, warsztaty, szkolenia z udziałem ekspertów oraz showroom.
Projekt realizowany jest przy wsparciu środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Łódź.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fabryka Sztuki w Łodzi mieszcząca się w zrewitalizowanych przestrzeniach dawnej fabryki Karola Scheiblera – jednego z największych przedsiębiorców bawełnianych w Polsce XIX wieku. Fabryka Sztuki, jako Instytucja Otoczenia Biznesu i instytucja kultury poprzez Art_Inkubator, wspiera osoby kreatywne w działalności rynkowej, inicjuje profesjonalizację kadr oraz promuje sztukę. Jako instytucja kultury jest współorganizatorem wydarzeń artystycznych przygotowywanych przez Łódź Art Center (Fotofestiwal, Łódź Design Festival) i Stowarzyszenie Teatralne Chorea (festiwal teatralny RETROPERSPEKTYWY)